Fiziki Güvenlik Hizmetleri

5188 Sayılı Özel Güvenlik Hizmetlerine dair kanun esasları çerçevesinde Türkiye genelinde; fabrikalar, sanayi tesisleri, işyerleri, hastaneler, plazalar, oteller, alışveriş merkezleri, okullar vb. kurum ve kuruluşlarda can ve mal güvenliğini sağlamaya yönelik hizmetler verilmektedir. İçeriden ve dışarıdan gelecek tehlikelere karşı giriş çıkış kapılarının kontrol altına alınması, çalışan personelin kontrolü, çalışan hırsızlığının önlenmesi, sanayi casusluğu, yangın, yaralanmalar ve deprem gibi olaylarda ilk önlemlerin alınması, verilen hizmetin ana unsurlarıdır. Amacımız, huzurunuzun ve güvenliğinizin 24 saat kesintisiz olarak sağlanmasıdır. Hizmet verilecek bölgenin özelliklerine göre, konusunda uzman personel tarafından hazırlanan risk analizleri ve bu riskleri ortadan kaldırmaya yönelik oluşturulan operasyon planları, üçüncü gözün bakış açısıyla bütün detaylar dikkate alınarak hazırlanmaktadır. Özel güvenlik personelinin gece ve gündüz habersiz denetlenmesi, hizmet içi ve iş yerinin özelliklerine yönelik uzmanlaşma eğitimleri ile mevcut riskler, kabul edilebilir düzeylere indirgenmektedir

ELEKTRONİK GÜVENLİK HİZMETLERİ

Şirketimiz, elektronik güvenlik konusunda dünyada kendini kanıtlamış markalar ile birlikte çalışmaktadır.

Ürün yelpazesinde bulunan alarm izleme sistemleri, kapalı devre kamera sistemleri, kablosuz izleme sistemleri, geçiş sistemleri ve elektromanyetik kilit sistemlerinin yapılandırılması ve işletilmesi konularında uzmanlaşmış deneyimli ve profesyonel bir kadroya sahiptir.
Elektronik güvenlik hizmetleri ile ilgili tüm projeler, müşterilerimizin tüm ihtiyaçları ve bütçeleri doğrultusunda en iyi performansı verecek ürünler seçilerek hazırlanır. Geçiş sistemleri, diğer uyarıcı ve önleyici önlemler, merkezi sistemle 7/24 takip edilebilmektedir.

ALIŞVERİŞ MERKEZİ GÜVENLİK HİZMETLERİ

Büyük alışveriş merkezleri için yapılan risk analizlerinde; çevre güvenliği, bina güvenliği, otopark alanı güvenliği en önemli unsurlar olarak ortaya çıkmıştır

Guts Güvenlik olarak, alışveriş merkezi yerleşim alanlarının ve misafirlerinin güvenliğinin sağlanması, bu fayda yaratılırken insan haklarına saygılı, eğitimli kadromuz ile hissedilmeden faaliyetlerimizin devamlılığı esas alınmaktadır.
Çalışılacak merkez ile ilgili uzmanlarımızca eksiklikler tespit edilip, konu ile ilgili öneriler ve aksiyon planını içeren bir rapor müşterilerimize sunulmaktadır. Uzman personelimiz, bu merkezlerde görev alacak güvenlik elemanlarımızın oryantasyon eğitimlerini görev yerinde, uygulamalı olarak vermektedir. Bu eğitimler sırasında verilen performans değerlendirme notları ile söz konusu lokasyonda belirlenmiş olan güvenlik standartları, geçerli notu alan güvenlik elamanları ile korunmaktadır.
Bu standartlar güvenlik esasları dikkate alınarak uzmanlarımız ve müşterilerimiz tarafından ortaklaşa belirlenmekte ve sonuç olarak güvenlik standartları işletme yapısına uygun en üst seviyeye çıkarılmaktadır. Bu çalışmalar sonrasında işletme güvenliği tam olarak sağlanarak, huzurlu ve güvenli bir ortam yaratılmaktadır.

FABRİKA VE ÜRETİM ALANI GÜVENLİK HİZMETLERİ

Fabrika ve üretim tesislerinin güvenliği; önceden yapılan risk analizine bağlı olarak ortaya çıkabilecek tehlikeler ve olumsuzlukları önlemek amacıyla; konusunda eğitimli ve sertifikalı personelimiz tarafından sağlanmaktadır.

Personellerimiz fabrika alanlarında kapı güvenliği, araç kontrolü “Acil Durum” çağrı yönetimi, elektronik güvenlik izleme sistemlerinin yöntemi gibi hizmetleri yerine getirmektedir. Yapılan tüm bu işlemler günlük olarak kayıt altına alınmakta ve merkez büromuza iletilerek arşivlenmesi sağlanmaktadır.

OKUL VE EĞİTİM ALANLARI GÜVENLİK HİZMETLERİ

Guts Güvenlik ve Eğitim Hizmetleri, okul ve eğitim alanlarının güvenliğinin sağlanmasında bölgemizin önde gelen eğitim kurumlarının tercihi olmuştur.

Tercih nedenleri arasında, görev yerindeki personelimizin sürekli olarak denetlenmesi, personel değişimlerinin minimum seviyede olması, başarılı organizasyon yapımız etkin rol oynamaktadır.

Bu kurumlarda görev yapan psikoteknik yeterlilikteki güvenlik personelimiz, çoğunlukla eğitim kurumlarının hedef alındığı yasal olmayan tüm faaliyetlere karşı görev ve sorumlulukları dahilinde aldığı tedbir ve uygulamalarla öğrencileri koruyarak okul yönetimi ve velilerin bu konudaki kaygılarını ortadan kaldırmada önemli bir rol oynar.

GÜVENLİK DANIŞMANLIĞI VE RİSK DEĞERLENDİRMESİ

Sürekli ya da geçici olarak sağlanan güvenlik hizmetlerinin oluşturulma aşamasından başlayarak, fiziki güvenlik ve yangın koruma tedbir ve prosedürlerinin incelenmesi ve analizlerinin yapılması; güvenlik ekibi çalışma planı ve kadro seviyelerinin belirlenmesi; ekip kurulmasında ve gerektiğinde personel seçimi ve adayların temel güvenlik konularında bilgilendirilmesi tarafımızca üstlenilmektedir.

Yapılan habersiz denetim ve senaryolu sınamalar ile güvenlik ekibinin etkinliği ve eğitim yeterliliği ölçülmektedir. Gereken tazeleme seminerleri planlanmakta ve uygulanmaktadır. Bunun yanı sıra çalışanlarınız için temel güvenlik, ileri güvenlik ve hizmet geliştirme seminerleri ile çalışanlarınız için genel güvenlik, yangın önleme ve müdahale seminerleri planlanır ve uzman eğitimcilerimiz tarafından uygulanır.

PARA VE DEĞERLİ EŞYA TAŞIMACILIĞI

Market, restoran, benzin istasyonu, kuyumculuk ve spor organizasyonu gibi yüksek nakit hacminin oluştuğu noktalardaki nakitlerin ve diğer değerli eşyaların, deneyimli ekiplerimiz tarafından teslim alınarak özel güvenlik önlemleri ile riskleri minimize edilip transferleri sağlanmaktadır.

SİTE VE ÖZEL KONUTLARIN GÜVENLİĞİ

Apartman, site ve özel konut sakinlerinin huzurlu ve güvenli bir ortamda yaşamalarını sağlamak amacıyla gerekli önlemler alınarak, gözetim ve denetim hizmetleri verilmektedir

Verilen hizmetlerin kalitesine ulaşabilmek için 5188 sayılı yasa kapsamında eğitim alan sertifikalı personeller görev almaktadır. Fiziki ve elektronik anlamda, teknik alt yapı etütleri ile
koruma ve güvenlik hizmeti en üst düzeyde sağlanmaktadır.