Eğitim kurumunda öğrencilerin kendisini güvende hissetmediği ortamlarda etkili bir eğitim ve öğretimin yapılması mümkün değildir.

İlköğretim, lise, dershaneler, yüksekokul , üniversitelerin çeşitli bölüm ve fakültelerinde eğitim gören öğrencilerimiz, yetişkin olma yolunda hızla ilerleyen çocuklarımızdır. Bu sebeple amacı eğitim ve kariyer olan öğrencilerimizi okul içinde ve dışında her türlü tehlikeden uzak tutmak, zararlı alışkanlıklar edinmesini engellemek, ideolojik amaçlı eylem ve saldırılara karşı profesyonel ve kaliteli özel güvenlik hizmeti ile korumak gerekliliğini beraberinde getirmektedir.

GUTS Özel Güvenlik ve Eğitim Hizmetleri olarak bizler ; geleceğin istikbali olan genç öğrencilerimizi tüm bu tehlikelerden uzak tutmak için teknolojinin bizlere sağladığı tüm imkanları kullanarak, ayrıca eğitimli ve konusunda uzman güvenlik personelimiz ile eğitim ve öğretim kurumlarının özel güvenlik ihtiyaçlarını karşılamaktayız.

Okulun bulunduğu çevre, fiziki durumu, daha önce meydana gelmiş olaylar analiz edilerek mevcut güvenlik alt yapısı ve teknolojik destek ekipmanları incelenir. İlave güvenlik ihtiyaçları tespit edilerek, güvenlik personel kadrosu oluşturulur. Ayrıca destek teknolojik ekipman ihtiyaçları tespit edilerek tedarik edilmesi konusunda yönetim bilgilendirilir.

Bizler işimizin önemini biliyoruz. Eğitim kurumlarında görevlendirdiğimiz güvenlik personelini kendi eğitim kurumumuzda yetiştiriyor ve her türlü koşulda nasıl hareket etmesi gerektiğini en ince ayrıntısına kadar uygulamalı olarak öğretiyoruz. Ayrıca görev alacağı bölüme göre ilave görev  başı eğitimleri ile hata yapma riskini en aza indirgiyoruz.